04 Niet beïnvloede dieren
06 Bewerkte, gemanipuleerde foto
Satatra, krugerpark, Zuid-Afrika
Zuidelijke Hoornraaf
Voor deze opdracht een aantal foto's uit Zuid-Afrika omgezet naar z/w. en de resultaten waren soms best opvallend.
Deze zwarte vogel in groen gras kwam naar de omzetting wel heel mooi naar voren, de rups was een kers op de taart voor mij
- Aperture: f/8.0
- Camera: NIKON D500
- Shutter speed: 10/12500s
- ISO: 800
- Taken: 14 March, 2023
- Exposure bias: -2/6EV
- Focal length: 3500/10mm
Reacties
Deze opname kan inderdaad het prima hebben om naar z/w omgezet te worden, Eric! Het (kleur)contrast tussen de vogel en zijn omgeving werkt prima mee! Overigens ben ik ook wel benieuwd naar de kleuropname, en wat deze toevoegt.
Bij deze bewerking komt de vogel prima tot z'n recht: mooi scherp, tekening in het verenkleed, en het insect als fijne extra!
Hoi Ronald
hierbij een link naar de kleuren versie.
gr, eric
https://vogelskijken.nl/community/foto/58319/?galerij=XYAu7z67
Apart om deze contrastrijke vogel in zwart wit te zien; het felle rood van de keelzak dat contrasteert met het zwarte verenpak zijn normaal gesproken de aandachtstrekkers bij deze vogels, dit geeft weer een heel andere impressie.
De vogel komt in deze nabewerking prima tot zijn recht Eric. Heb je hier bij het bewerken in zwart wit nog de gele tinten lager gezet om het gras lichter te maken?
Nee, niet echt.
ik vond het resultaat in zw mooier als ik gewoon de kleur informatie eruit haalde met via omzetten naar grijs tinten en vandaar uit verder te bewerken.
heb beide methoden gebruikt. Bij andere foto's was het wel mooier om via de omzetting zwartwit en de afzonderlijke kleurkanalen te bewerken. Ik kijk nu dus naar beide manieren
gr, eric